O mnie

Dr n. med. Wojciech Ałaszewski

Jestem specjalistą ginekologii i położnictwa oraz genetyki klinicznej. Posiadam uprawnienia diagnosty laboratoryjnego. Legitymuję się certyfikatem  Fetal Medicine Fundation  uprawniającym do przeprowadzania ultrasonograficznego badania genetycznego w pierwszym trymestrze ciąży.

Moje główne zainteresowania związane są z  przedurodzeniową genetyczną diagnostyką płodu. Zajmuję się ultrasonografią  prenatalną, której celem jest wykrywanie wad wrodzonych  płodu.  Od ponad 13 lat wykonuję nieinwazyjne testy prenatalne – test PAPP-A , test potrójny, test zintegrowany. 

Pracuję w Zakładzie Genetyki Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W Poradni Genetycznej przeprowadzam konsultacje genetyczne, wykonuję amniopunkcje i biopsje trofoblastu.

Moja praca doktorska dotyczyła zagadnień diagnostyki prenatalnej. Temat pracy doktorskiej:  „ Wartość kliniczna oznaczenia alfa-fetoproteiny, gonadotropiny kosmówkowej i wolnego estriolu w diagnostyce prenatalnej płodów z aberracjami chromosomowymi i wadami wrodzonymi w drugim trymestrze ciąży”.

Gabinet położniczo-ginekologiczny jest wyposażony w nowoczesny aparat ultrasonograficzny Voluson S6 z głowicami 3D/4D do badań przezbrzusznych i przezpochwowych (rok produkcji 2013). Aparat umożliwia obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym 3D/4D. Kolorowy doppler o wysokiej czułości  umożliwia specjalistyczną ocenę przepływu krwi  w małych naczyniach we wczesnej ciąży (np. w przewodzie żylnym i przez zastawkę trójdzielną od 11 tygodnia ciąży). Aparat wykorzystując najnowsze technologie z zawansowanym cyfrowym układem formowania wiązki (FFC, CE, XBeam-CRI, SRI) pozwala  na wykonanie najwyższej jakości badań prenatalnych, położniczych i ginekologicznych.

Wojciech Jan Ałaszewski – ZnanyLekarz.pl
 zdjęcie do stronygłównej

 

Dodaj komentarz